Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

 

Městská knihovna Otrokovice se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky https://knihovna.otrokovice.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na https://knihovna.otrokovice.cz.

Stav souladu

Internetová stránka https://knihovna.otrokovice.cz je plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 01.9.2020.
Město Otrokovice provedlo vlastní posouzení.
Prohlášení bylo revidováno dne 01.9.2020.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Stále pracujeme na tom, aby uvedená webová stránka byla bez problémů přístupná všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, neváhejte nám to prosím sdělit. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím napište na e-mailovou adresu webmaster@muotrokovice.cz

Postupy pro prosazování práva

Město Otrokovice, nám. 3. května 1340, 765 02 Otrokovice; Identifikátor datové schránky: jfrb7zs, email: epodatelna@muotrokovice.cz

Použité standardy

Stránky byly navrženy tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle metodiky Ministerstva vnitra – Přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací, která byla připravena pro účely zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Odkazovaný obsah

Na webu jsou používány odkazy, které směřují na jiné webové stránky na jiných webech, nebo na obecné soubory, které je možné prohlížet nebo stáhnout do počítače.
Na webových stránkách Městské knihovny Otrokovice jsou obecně publikovány soubory v těchto formátech:

  • PDF – Přenosný formát dokumentů (Portable Document Format) souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008
  • DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX – formát dokumentů, který lze otevřít v aplikaci Microsoft Word, Excel, Powerpoint nebo volně dostupných aplikacích, např. OpenOffice
  • RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • JPG – formát obrazových dokumentů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. XnView
  • MP4 – formát videosouborů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. VLC Media Player
  • ZIP – komprimovaný archiv souborů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. 7Zip
  • XML – eXtensible Markup Language (česky rozšiřitelný značkovací jazyk), je obecný značkovací jazyk, který byl vyvinut a standardizován konsorciem W3C. Jazyk je určen především pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů, u kterých popisuje strukturu z hlediska věcného obsahu jednotlivých částí, nezabývá se vzhledem.

Informace z externích zdrojů

Na webových stránkách je publikován obsah, který je čerpán z externích zdrojů. Jedná se o webové stránky města Otrokovice a případně další stránky.
Obsah na těchto stránkách je závislý na poskytování údajů z externích zdrojů dat. V případě nedostupnosti těchto zdrojů nemusí být na těchto stránkách zobrazen kompletní obsah.

Hardwarové a softwarové nároky

Webové stránky je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu.
Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – Internet Explorer, MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome.
Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.

VÍCE NEŽ 1970 ČTENÁŘŮ

%

SPOKOJENÍ NÁVŠTĚVNÍCI

VÍCE NEŽ 55000 KNIH

TRADICE VÍCE NEŽ 120 LET

Městská knihovna Otrokovice

Adresa: náměstí 3. května 1340, 765 02 OTROKOVICE
Adresa pobočky: Erbenova 1597, 765 02 OTROKOVICE

Telefon:  (+420) 577 934 113, 577 680 270
Telefon pobočky: (+420) 576 771 633

E-mail:  knihovna@muotrokovice.cz
E-mail pobočky: belotova@muotrokovice.cz

Facebook:  knihovnaotrokovice