Burza knih, přednáška lovce záhad i pasování žáků na čtenáře. To vše připravuje Odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice, oddělení Městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven, která se uskuteční od 1. do 9. října.

Týden knihoven zahájí přednáška spisovatele, záhadologa, scenáristy a cestovatele Arnošta Vašíčka. Ta se uskuteční 1. října od 17 hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice. Akce je určena pro širokou veřejnost a vstup je zdarma.

Zakoupit si knihu za pouhých deset korun bude možné v rámci burzy knih, která se bude konat v pondělí 7. října a ve středu 9. října od 10 do 17 hodin. „Zájemci, kteří mají doma knihy, které již nechtějí a je jim líto je vyhodit, je mohou bezplatně poskytnout do této burzy. Knihy mohou nosit v pracovních dnech do 4. října do hlavní půjčovny

Městské knihovny. Prosíme, noste pouze čisté a nerozlepené knihy,“ vybízí veřejnost vedoucí knihovny Veronika Zbíralová. Burza se uskuteční v obřadní síni městského úřadu.

Zpracovala: Šárka Šarmanová