Do otrokovických základních škol dorazila spisovatelka Ivona Březinová. S žáky si povídala o své knize ze série „Holky na vodítku“, která je věnovaná aktuálním tématům dopadajícím na dnešní mládež. Besedu pro žáky druhého stupně uspořádal odbor školství a kultury, oddělení městské knihovny ve spolupráci se školními knihovnami v rámci projektu Spisovatelé do škol.

Oceňovaná a oblíbená spisovatelka Ivona Březinová je zkušená autorka knih pro děti a mládež, kterých má na svém kontě víc než stovku. V jejím portfoliu jsou jak knihy pro předškoláky a školáky, tak pro teenagery. Reflektuje na dnešní volnost i možnosti dětí a poutavou formou upozorňuje na rizika s tím spojená. V jednotlivých dílech série se Březinová věnuje například různým druhům závislostí, poruchám přijmu potravy a jiným. Kromě obsahu knih si autorka s dětmi povídala i o tom, jak vzniká kniha, podělila se s nimi o vlastní zážitky se psaním a hledáním inspirace pro své příběhy. Nechyběl ani prostor pro diskuzi a zajímavé otázky

„Podpora dětského čtenářství je v dnešní době techniky velmi důležitá, proto se snažíme hledat způsoby, které by poutavou formou děti ke knihám přivedly. Připravená beseda se spisovatelkou je jednou z forem těchto aktivit, která doplňuje organizované pravidelné návštěvy knihovny, pasování čtenářů a další,“ uvedla Barbora Galatík Šopíková, vedoucí OŠK, pod něhož městská knihovna spadá.

Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice

Ivona Březinová
Spisovatelka Ivona Březinová
Spisovatelka Ivona Březinová
Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou