Druháci, kteří se v prvním školním roce pečlivě seznamovali s čtením a psaním, si dnes již sami přečtou to, co je zajímá. Ve čtvrtek 3. října děti navštívily Městskou knihovnu Otrokovice a absolvovaly slavnostní pasování na čtenáře.

V týdnu od 30. září do 4. října 2019 se konala každoroční akce Týden knihoven. Městská knihovna Otrokovice připravila k této příležitosti celou řadu událostí pro všechny příznivce literatury, knih a četby. Ta nejpěknější z nich se konala v prostorách otrokovické radnice a zároveň v baťovské pobočce městské knihovny. Ve čtvrtek 3. října dopoledne se uskutečnilo pasování čtenářů otrokovických základních škol. Žáci druhých tříd byli starostkou města Hanou Večerkovou a knihovnicí Marií Škrabalovou slavnostně pasováni na čtenáře. Devadesát tři žáků ze ZŠ Trávníky a ZŠ TGM se sešlo v obřadní síni městského úřadu, padesát sedm ze ZŠ Mánesova v knihovně na Baťově. Všichni byli seznámeni s provozem knihovny. „Při slavnostním pasování obdržel každý nový čtenář legitimaci do Městské knihovny Otrokovice na jeden rok zdarma. K tomu motivačně malou knížečku a lízátko,“ uvedla Radka Jarková, vedoucí knihovny.

„Byl to pro mě velmi příjemně strávený čas. Můj kostým královny v dětech vyvolal úsměv, chovaly se bezprostředně a otevřeněPobavila jsem se nad jejich dotazy, zda tak chodím do práce každý den,” usmála se starostka Hana Večerková. „Děti se mi svěřily, kolik knížek už přečetly a také, že už do knihovny chodí s rodiči. Tato akce má motivační charakter. Získat pozitivní přístup ke čtení již v dětství je dobrý začátek pro to, mít ke knihám a četbě dobrý vztah napořád,“ uvedla starostka.

Další informace:

Romana Stehlíková