Již tradičně na třetí měsíc v roce odbor školství a kultury a jeho oddělení městské knihovny připravil pro zájemce několik akcí.

Přednášky Romany Jansové „Přirozená strava jako základ zdraví” se začátkem měsíce března zúčastnilo téměř padesát zájemců o zdravý životní styl. Vedoucí knihovny Radka Jarková besedovala se seniory na téma „Milovníci filmového plátna za první republiky”. Děti navštívily dvě interaktivní, zábavná i poučná představení „Cestovatelské kreslení” ilustrátora Adolfa Dudka. Interiér pobočky Městské knihovny na Baťově ozdobily výtvarné práce dětí 2. B ZŠ Mánesova na téma „Moje oblíbená literární postavička“.

V týdnu od 11. – 14. března se malí čtenáři mohli zapojit na pracovišti pobočky do „Hravého týdne“, kde na ně čekaly literární křížovky, omalovánky, vystřihovánky, doplňovačky a různé hry.

Více než desítka obyvatel Senioru C se v rámci exkurze seznámila s knihovnickým pracovištěm na Erbenově ulici, službami, které knihovna poskytuje i s nabídkou fondu. Senioři zde strávili příjemnou hodinku.

Březen – měsíc čtenářů vyvrcholil v městské knihovně již tradiční „Nocí s Andersenem”, které se letos zúčastnilo jedenáct dětí. Nocování zahájila vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková četbou pohádky H. Ch. Andersena. Dále se děti těšily z vystoupení žongléra, užily si spoustu her, kvízů a tvoření. Nechyběla ani večerní výprava za pokladem.

Kromě vyjmenovaných akcí obě pracoviště knihovny navštívily a navštěvují děti městských základních i mateřských škol, pro které průběžně připravujeme besedy zaměřené zejména na podporu čtenářství a čtenářské gramotnosti – jako například pořady „Poezie. Ohrožený druh?“, či „Pohádky v ročních obdobích,“ dodala Radka Jarková.

Další informace:

Romana Stehlíková