U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků a  v rámci Týdne knihoven připravili pracovníci OŠK, odd. Městské knihovny na pobočce na Baťově besedu se spisovatelem Jindřichem Františkem Bobákem nad jeho knihou Procházky starým Zlínem. Regionální autor 27 knih a místní patriot si kladl za cíl seznámit posluchače s proměnou, kterou prošel Zlín v uplynulém století. Připomněl historická data města, slavnou éru Baťova velkého Zlína, německou okupaci i poválečné budování. Spisovatel podal svědectví o městě, které důvěrně známe a je nám blízké. Představil je posluchačům tak, aby si uvědomili, odkud pocházejí a vrátili se ke kořenům. Bohatá diskuze se rozvinula zejména kolem některých názvů ulic a městských částí. A teď je i na každém z nás, jakým směrem se bude dál krajské město vyvíjet. Zájemci o tuto problematiku si výše zmíněný titul mohou vypůjčit na obou knihovnických pracovištích a my se již teď těšíme na vaši návštěvu.

Marie Škrabalová, referentka OŠK