Vánoce mají především duchovní rozměr, ale je to i čas obdarování. Nejde jen o zabalené dárky pod stromečkem, ale je to období, kdy můžeme dát kus lásky svým blízkým, zastavit se, být spolu, povídat si, sdílet společné prožitky a zažít tak opravdovou vánoční radost. Tento sváteční čas je spojen s množstvím tradic a zvyků a právě vánoční obyčeje byly námětem besedy, kterou připravili pracovníci OŠK pro prváčky  ZŠ Mánesova. Již počátkem adventu kreslily děti obrázky na téma „Symboly Vánoc“ a jejich výtvarné práce až do 6. ledna 2018 oživují interiér knihovny na Baťově.  Můžeme zde vidět stromečky, dárky, vánoční cukroví, kapry, hvězdy, ale i anděly a betlémy. Vždyť není nic hezčího, než očekáváním rozzářené dětské oči. Věříme, že inspirace, kterou děti získaly při společném besedování jen posílí jejich prožitek z vánočních dnů. Všechny vystavené práce byly odměněny sladkostmi a závěr patřil pozvání do knihovny, kde si mohou zájemci vypůjčit nejen vánoční čtení, ale i tipy na balení dárků a zhotovení vánočních dekorací. Pracovnice knihovny vám přejí,až s první hvězdou usednete ke štědrovečerní večeři, ať najdete hvězdičku v rozkrojeném jablíčku, ať na vás o  Štědrém večeru mrkne zlaté prasátko,  nechť vám penízky přinese rybí šupina a do roku nového, spoustu všeho dobrého.

Marie Škrabalová, referentka městské knihovny

IMG_4919 IMG_4921 IMG_4922 IMG_4926 IMG_4928