Knihobudka

Knihobudka sloužila letos poprvé během letní sezony na městském koupališti, aby si lidé mohli zpříjemnit chvíle odpočinku. Aby nezůstala mobilní knihovnička po zbytek roku nevyužitá, je nově umístěna ve vestibulu Městské polikliniky Otrokovice.

Městská knihovna tímto způsobem rozšiřuje své služby a nabízí knihy a časopisy mimo prostory knihovny. A to zcela zdarma. Veřejná knihovnička funguje na principu „vezmi si knihu a zase vrať“. Zkrátka bezplatné půjčování knih pro všechny.

Podle slov správce městského koupaliště Josefa Prudkého byla miniknihovna v létě návštěvníky využívána, a proto vedoucí knihovny navrhla její přemístění do jiných prostor, aby našla své využití i mimo letní období. „Knihobudku jsme záměrně přemístili do budovy polikliniky, neboť se domníváme, že právě v čekárnách lidé tuto službu ocení a zpříjemní si tak čekací čas. Jakmile nastane letní koupací sezona, vrátíme knihobudku do areálu koupaliště,“ přiblížila Radka Jarková, vedoucí městské knihovny. Dodala, že se v Otrokovicích nechali inspirovat ostatními městy nejen z České republiky. Hlavním cílem je dostat knihy mezi lidi.

„Knihu nebo časopis si každý může půjčit bezplatně a bez registrace, a pokud ji nestihne přečíst, může si ji odnést na dočtení domů. Prosíme čtenáře, aby knihy vraceli zpět a chovali se k nim ohleduplně. Pro vypůjčení není stanovena žádná výpůjční lhůta“, upřesnila vedoucí městské knihovny Radka Jarková.

budka poliklinika

Další informace: