Městská knihovna bude mít modernější zařízení

Sto tisíc korun se podařilo získat Městské knihovně Otrokovice, aby mohla nabízet čtenářům kvalitnější služby. Projekt „Zkvalitnění katalogizace a zlepšení služeb pro čtenáře“ bude realizován nejpozději do konce letošního roku.

„Koncem minulého roku vyhlásilo Ministerstvo kultury výběrové dotační řízení Veřejné informační služby knihoven, na které jsme okamžitě zareagovali. Dotaci se nám podařilo získat a díky těmto finančním prostředkům můžeme pořídit modernější a perspektivnější systém, zvýšit kvalitu katalogizace dokumentů, a tím zlepšit služby pro naše čtenáře,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, pod který otrokovická knihovna patří.

Knihovna používá pro katalogizaci dokumentů, výpůjční služby a pro online katalog knihovny zastaralý software. „Tento software se již několik let nevyvíjí, jsou problémy s katalogizací dokumentů, odesíláním e-mailů přes některé poštovní servery a nejsou podporovány všechny moderní funkce. Rovněž internetový katalog knihovny je zastaralý a neumožňuje obvyklé moderní služby, jako je například komfortnější způsob vyhledávání dokumentů nebo odesílání výsledků vyhledávání v katalogu na osobní e-mail čtenáře,“ popsala současný stav Radka Jarková, vedoucí Městské knihovny Otrokovice.

Za získané finanční prostředky bude pořízen modernější a perspektivnější systém, zvýší se kvalita katalogizace dokumentů a zejména bude pro čtenáře mnohem komfortnější vyhledávání knih prostřednictvím on-line katalogu Městské knihovny Otrokovice.

Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice