Besedy k výročí povodní

Jsou data v kalendáři, která nikdy nebudou zapomenuta. Pro občany města Otrokovice jsou to mimo jiné i červencové dny roku 1997,  kdy nás postihla ničivá povodeň.  S pokorou k přírodě a vděčností v srdci vůči všem, kteří zaplavenému městu a jeho obyvatelům  podali  pomocnou ruku si letos připomínáme  již 20. výročí.  Odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice připravuje k této příležitosti řadu akcí. Jednou z nich jsou i besedy pro kluby seniorů a školy. První z cyklu besed se uskutečnila 4.4.2017 pro KD Trávníky na pobočce MěK na Baťově.  Připomněli jsme si dny, které se zapsaly do historie města černým písmem, vzpomněli jsme na všechny, kteří pomohli následky této katastrofy eliminovat  a ocenili jsme, že dnes je město mnohem krásnější , než před 20 lety. I když tomu všemu předcházely pot a slzy, poznali jsme lidské charaktery , cenu přátelství i nezištné pomoci  a obrovské solidarity. K postiženým povodní patřila i pobočka MěK Otrokovice, tehdy knihovna Sdruženého klubu, kterou voda připravila o celé vnitřní vybavení, informační aparát a 29  144 svazků knih. Díky podpoře vedení  Města Otrokovice je dnes pracoviště na Baťově opět důležitým komunitním místem a poskytovatelem knihovnických služeb. Půldruhé hodiny besedování uběhlo jako voda, která byla hlavním tématem besedy, ale nechyběly ani dobové fotografie, dětské kresby na téma podoby  vody a mnozí účastníci, kteří prožili povodeň na vlastní kůži se neubránili slzám. A proto jsme hluboce vděční,  že po 20 letech na soukromém nebi postižených přírodním živlem opět svítí sluníčko a září úsměv na tváři.

Marie Škrabalová, referentka OŠK

pobocka povodnebudova knihovny knihovna vchod