Výstava fotografií spojená s přednáškou o českých výzkumech ve významném archeologickém nalezišti starověkého Egypta je výsledkem spolupráce města Otrokovice se súdánskou vesničkou Wad Ben Naga. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 27. října
v 16 hodin v Městské galerii Otrokovice. Vstup je zdarma.

Město Otrokovice podporuje africkou vesnici ze Súdánské republiky Wad Ben Naga již řadu let. V roce 2015 bylo podepsáno Memorandum o spolupráci v oblasti kulturní, školské a humanitární. Díky příspěvkům našeho města a části výtěžků každoročně pořádané akce Pomáháme potřebným, byl v této africké vesnici vybudován vodovod. V oblasti vzdělávání naopak Súdánci dělají osvětu v Otrokovicích. Opakované návštěvy základních škol připomínají dětem rozdílnost našich kultur a našich životů.

Nedávná návštěva zástupců obce Wad Ben Naga v Otrokovicích za účasti egyptologa a afrikanisty Pavla Onderky vyústila v další spolupráci. „Při společném setkání jsme se dohodli, že uspořádáme výstavu fotografií pro veřejnost spojenou s přednáškou, kterou povede vedoucí archeologické expedice Národního muzea Pavel Onderka,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury. Tato expedice se již sedm let podílí na výzkumech v Núbii na území dnešního Súdánu.

Pavel Onderka působí od roku 2003 v Národním muzeu – Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, kde je kurátorem egyptské a núbijské sbírky. Zároveň byl jmenován jako koordinátor pomoci při spolupráci města Otrokovice a obce Wad Ben Naga.

WAD BEN NAGA PROFES

Další informace: