Kolika let se dožívali pravěcí lidé? Jak se v pravěku lidé myli?  Kdy vymřeli mamuti? Na tyto a spoustu dalších otázek žáků čtvrtých ročníků městských základních škol odpovídal v úterý Libor Balák, který v městské knihovně realizoval svou přednášku „Lovci mamutů“. Balák, původním povoláním malíř a bývalý žák ak. mal. Zdeňka Buriana, se v současné době věnuje ve svých projektech rekonstrukci pravěku. “Doufám, že přednáška pootevřela dětem pohled do skutečného života legendárních lovců mamutů a přinesla srovnání se známým příběhem Eduarda Štorcha“, dodává vedoucí městské knihovny Radka Jarková.LOVCI MAMUTU BALAK 2016 (5) LOVCI MAMUTU BALAK 2016 (6) LOVCI MAMUTU BALAK 2016 (7) LOVCI MAMUTU BALAK 2016 (9) LOVCI MAMUTU BALAK 2016 (10)

Mgr. Radka Jarková, vedoucí oddělení městské knihovny