Knihovny jsou přirozená komunitní centra, kam každodenně míří stovky uživatelů. Mnozí přicházejí pro knihu, jiní si chtějí přečíst denní tisk, či něco okopírovat anebo získat nové poznatky na některé besedě, přednášce nebo setkání s autorem. Řadu akcí  doprovázejí  i výstavy. Novou tradici, pořádání výstav zavedli pracovníci OŠK – odd. MěK na pobočce na Baťově. Po úspěšných výstavách  paličkované krajky a výtvarných prací žáků ZUŠ je od 1.2. 2016 do 22.2.2016 v provozních hodinách  ke shlédnutí  výstava  „Pletení z papíru“.  Své práce v knihovně vystavuje paní Eva Ocelíková z Otrokovic. Sama autorka o svých výrobcích říká :   „Je to můj velký koníček, neustále něco tvořit a vymýšlet.  Je to časově sice náročné, ale jsou to netypické dárky, které pak věnuji svým přátelům a známým. Je to prostě pletení s láskou.“  A právě proto v současnosti vystavuje zejména výrobky s Valentýnskými motivy – nejrůznější srdíčka, která mohou ozdobit například vchodové dveře. Zpracovává však i velikonoční a vánoční motivy, tvoří nejrůznější věnce, lampy, ošatky. Je až neuvěřitelné, co všechno  dovedou  šikovné ruce vyrobit z papíru. Všechny zájemce, kteří mají rádi originální bytové doplňky, zveme k návštěvě. Od 22.2. – 18. 3.2016 můžete na pobočce načerpat velikonoční inspiraci, neboť zde bude p. Ocelíková vystavovat velikonoční dekorace a od 21.3. do 4.4. zde budou k vidění výrobky dětí ZUŠ Otrokovice s jarní tématikou. Přijďte si navodit příjemnou sváteční atmosféru, na vaši návštěvu se těší pracovníci OŠK.

Marie Škrabalová, referentka odd. MěK

obr. 3 obr. 4 obr. 5 obr. 6 obr. 7