Můj oblíbený knižní hrdina,

tak znělo téma výtvarné soutěže,  kterou  vyhlásili  pracovníci OŠK, odd. MěK  ve spolupráci se ZUŠ Otrokovice.  Do soutěže se zapojily děti z výtvarného oboru ZUŠ, které ztvárnily řadu známých literárních postaviček: Macha a Šebestovou, Karkulku, Káťu a Škubánka,  Maxipsa  Fíka, Zlatovlásku a mnohé další. Soutěžní práce celý říjen zdobily prostory pobočky MěK na Baťově, kde se 4.11.2015 uskutečnilo slavnostní vyhodnocení na besedě o pohádkách, doplněné zábavným kvízem. Kromě malých výtvarníků byli přítomni i jejich rodiče či prarodiče, pedagogové a zástupci knihovny. Všechny děti obdržely sladkost, malou knihu a kalendářík. Tři ocenění – Kateřina Samohýlová, Magdaléna Černošková a Matyáš Nemček si navíc odnesli upomínkové předměty věnované Městem Otrokovice a bonboniéru. Knihovníci i pedagogové se dohodli, že budou ve spolupráci pokračovat, vždyť slovesné a výtvarné umění k sobě neodmyslitelně patří a zároveň je to možnost, jak podpořit čtenářskou gramotnost mladé generace.

Marie Škrabalová, referentka MěK

DSCN0598    DSCN0601