Unikátní kulturu a tajemnou krásu Číny představí na cestovatelské besedě v Městské knihovně Otrokovice pan Ludvík Ocelík. Ve čtvrtek 19. listopadu v 9 hodin se uskuteční v budově radnice závěrečná přednáška o cestování v letošním roce. Vstup na akci je volný.

CINA

„Jsem ráda, že pan Ludvík Ocelík přijal naše pozvání. Nebylo snadné jej přesvědčit, ale věřím, že jeho zážitky z cest budou pro mnohé inspirací a besedu si užijí jak návštěvníci, tak i sám cestovatel,“ uvedla vedoucí knihovny Veronika Zbíralová.

Ludvík Ocelík je pravidelným návštěvníkem Městské knihovny. Společně s manželkou navštěvují všechny akce, které otrokovická knihovna pořádá. V neposlední řadě je vášnivým cestovatelem a doposud procestoval celou řadu zemí. Kromě Číny navštívil například Mexiko, Kubu, Thajsko nebo Madeiru, ale také mnoho dalších zemí.

„Udělejte si čas a přijďte si poslechnout a prohlédnout zajímavosti o této asijské zemi,“ pozvala veřejnost Veronika Zbíralová. Dále uvedla, že beseda bude trvat přibližně dvě hodiny a bude také prostor pro dotazy.

V letošním roce uspořádala Městská knihovna celkem čtyři besedy týkající se cestování. Největší ohlas z řad veřejnosti měla šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, která v Otrokovicích hovořila o ženách v zemích Talibanu, zejména v Afghánistánu. Podle Zbíralové, plánují pracovnice knihovny další zajímavé přednášky i na příští rok.

Romana Stehlíková
tisková mluvčí města Otrokovice