Beseda se spisovatelem Jindřichem Františkem Bobákem

V úterý 6.10.2015 zavítal na pracoviště pobočky MěK Otrokovice pedagog a spisovatel Jindřich František Bobák, který přijal pozvání pracovníků OŠK na besedu u příležitosti Týdne knihoven. Autor začínal svou pracovní dráhu jako voják z povolání, zjistil však, že to pro něj není to pravé a vystudoval pedagogickou fakultu. Řadu let působil jako učitel také v Otrokovicích. Od r. 2000 se věnuje pouze literární činnost. Je autorem více než 30 knih pro děti i dospělé, kdy k nejznámějším patří např. Procházky starým Zlínem, Pohádky od řeky Dřevnice, či na Tlusté hoře lesíček. K vydání je připravena kniha pro děti Zlaté dno,  která vypráví  o hrabošovi Prckovi a hrabošce Báře, kteří se společně vydají do světa hledat řemesla. Poutavě napsaný příběh zaujal všechny zúčastněné děti, neboť text byl vtipný, seznamující s charaktery a vlastnostmi postav, kdy autor ukázal, jak mnoho má zvířecí říše společného s lidmi. Mladé čtenáře tato knižní novinka zaujala natolik, že spisovatel  musel přečíst hned několik kapitol.  Nemalý podíl na úspěchu akce mělo i autorovo vypravěčské umění, smysl pro humor  a umění vcítit se do duše dítěte.  Závěr setkání pak patřil společné fotografii spisovatele s dětmi a příslib, že se s panem Bobákem zase někdy příště setkáme.

Marie Škrabalová, referentka městské knihovny

spisovatel Jindřich František Bobák